WŁADCA UBERSREIKU

Poniżej znajdziecie pakiet pomocy przydatnych do poprowadzenia przygody do gry fabularnej Warhammer Fantasy Roleplay 4 edycja pt. ” Władca Ubersreiku”.

Przygodę możecie znaleźć w dodatku ” Ciężkie dnie i niespokojne noce” wydanym oryginalnie przez Cubicle 7, a w polskiej wersji przez Copernicus Corporation.

Nie prowadziłam całej kampanii z dodatku. Głównie dlatego, że rozgrywaliśmy przygodę „Ciężka noc w gospodzie pod trzema piórami” w drugiej edycji i nie chciałam tego powtarzać. Nie mniej przygoda, która kończy tą kampanię, idealnie pasuje do wydarzeń na naszych sesjach, postanowiłam więc ją wykorzystać.

Uważam, że ta przygoda jest dość trudna do poprowadzenia. Dlatego postanowiłam się do niej porządnie przygotować. Największą trudność sprawić może ogarnięcie takiej ilości gości, dlatego stworzyłam ich listę w formie wideo, które możecie zobaczyć tutaj:

Nagranie głosu herolda zostało przygotowane przez Arkham Radio
Głos: Karol 'Piwnic’ Klucznik
Obróbka: Sylwester Kremiec

Jeśli chcecie pobrać film możecie zrobić to klikając w przycisk poniżej.

Pobierz “Goście balu w Ubersreik”

Bal-w-Ubersreik-wersja-finalna.mp4 – Pobrano 43 razy – 16 MB

Sama lista gości to jednak za mało. Pomaga graczom z zapoznaniem się z bohaterami balu, ale niewiele daje w kwestii prowadzenia gry. Dlatego przygotowałam kilka map. Jedna w formacie A3, na której znajdziecie plan całej rezydencji z pokazaną kolejnością w jakiej goście przychodzą na bal oraz z polami oznaczającymi kolejne kwadranse, tak żebyście mogli kontrolować upływ czasu podczas gry.

Dodatkowo zrobiłam mapy rozmieszczenia gości i zdarzeń, które mają miejsce w trakcie trwania przygody. Jest tego bowiem bardzo dużo i bez takiego planu trudno mi było się w nich połapać. Mi wystarczyło samo przygotowanie tej pomocy żeby opanować sytuację. Jeśli jednak nie macie dużo czasu na przygotowanie proponuję mieć je otwarte podczas gry na jakimś urządzeniu mobilnym ułatwi to z pewnością prowadzenie.

i na koniec – żeby już totalnie utrudnić życie sobie i graczom (żart) przygotowałam cele do zrealizowania dla drużyny i każdego z bohaterów gry z osobna na balu. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że bohaterowie gry staną się tylko tłem wydarzeń, a sami będą się na balu nudzić. W pliku znajdziecie przykład jak to wyglądało u mnie, ale zachęcam każdego Mistrza Gry aby pochylił się samodzielnie nad takimi celami dla swoich graczy, w końcu każdy kampanię prowadzi inaczej. Od razu mówię, nie ustrzegłam się przed przekręceniem imienia Ziarenko, która u mnie została Marceliną, ale tak mi było łatwiej i u mnie tak już zostanie. Ponieważ jednak nie skończyliśmy przygody zadania opublikuję już po jej zakończeniu za dwa tygodnie.

Pliki możecie pobrać poniżej. Dajcie znać czy okazały się przydatne na sesji.