HANDOUTY

Przede wszystkim trzeba zacząć od wyjaśnienia słowa handout. Najprostszym wyjaśnieniem jest to coś co mistrz gry może dać graczom na sesji. To może być list, karta osiągnięć, łamigłówka do rozwiązania, przygotowany materiał wideo – słowem wszystko co pozwoli graczom lepiej wczuć się w rozgrywkę, a zostało fizycznie przygotowane przez mistrza gry.

Kiedy zaczynałam swoją grę w ogóle nie znałam pojęcia handout. Mistrzowie Gry, z którymi grałam nie byli skłonni do ich tworzenia. Można powiedzieć, że sama stworzyłam swój pierwszy handout prowadząc pamiętnik z sesji. Mam go zresztą do dziś i wracam do niego ze sporym sentymentem, bo była to moja pierwsza kampania.

To, że w ogóle zainteresowałam się handoutami zawdzięczam jednemu człowiekowi – Michałowi Bańce i jego poradnikom dla Mistrza Gry. Uważam, że Michał robił świetną robotę tymi poradnikami i wielka szkoda że odszedł od tej formy. W każdym bądź razie to na jego kanale podpatrzyłam np. kartę osiągnięć.

Na tej stronie pokażę handouty, które robiłam dla swoich graczy. Postaram się również ułatwić robienie swoich handoutów poprzez publikację potrzebnych do ich wykonania materiałów lub tutoriali czyli instrukcji krok po kroku jak wykonać dany przedmiot. Listę handoutów znajdziecie poniżej. Wraz z powstawaniem nowych dodawane będą kolejne pozycje.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 52 = 55