ALTADORF

ZWANY MAŁYM ALTDORFEM

Niedaleko stolicy Imperium, nieco na uboczu, położone jest znacznie mniejsze miasteczko. Miejsce, które ma za zadanie jeden cel. Szkolić kadrę oficerską do Imperialnej armii.

Od razu zaznaczę, że miasto nie należy do kanonu Warhammera, jest wynikiem pomyłki, która zaszła jakieś osiemnaście lat temu.

Geneza powstania:

To były czasy gdy zaczynałam w ogóle grać w rpg,. Jak się łatwo domyśleć była to pierwsza edycja tego systemu. Mistrz gry chciał nas poprowadzić do stolicy Imperium, sam wtedy zaczynał swoją przygodę z prowadzeniem, przez co przekręcił jej nazwę. Zorientowaliśmy się po kilku godzinach gry. Żeby wybrnąć z tej sytuacji MG stwierdził, że koniec końców nie dotarliśmy jeszcze do stolicy, ale do miasta położonego niedaleko jej. I tak zostało.

O mieście

Najważniejszym miejscem w mieście jest Imperialna Akademia Oficerska, szkoląca kadrę armii. Życie całego miasta toczy się wokół akademii. Pełno jest w nim rzemieślników wytwarzających broń i pancerze i wszystko, co jest potrzebne kadetom do nauki. W mieście nie ma żadnej gospody, aby nie rozpraszać kadetów podczas nauki. Oczywiście dla chcącego nic trudnego. Zaradni kadeci wykorzystują swój intelekt do organizowania coraz ciekawszych rozrywek i przemycania do Akademii i swoich kwater wszelkiego rodzaju alkoholu. Co ważne – każdy kadet złapany pijany z miejsca wyrzucany jest ze szkoły. Bez względu na swój status społeczny.

Na przeciwko Ratusza jest niewielki plac, na którym stoi posąg elfiej czarodziejki. Kobieta w jednej dłoni trzyma laskę czarodzieja, druga dłoń jest otwarta i skierowana wewnętrzną stroną do góry, jakby coś na niej trzymała. Na postumencie pomnika znajduje się napis:

" Ofiarom błędów władzy".

Miejscowi niechętnie opowiadają o tym incydencie. Być może po kilku głębszych ktoś udzieli Wam rąbka tajemnicy, ale to temat na zupełnie inną historię.

Prawo

W całym mieście obowiązuje prawo wojskowe i całkowity zakaz magii. Nie wolno czarować, używać magicznych przedmiotów, choć wolno je posiadać dopóki nie są wykorzystywane. Jest to konsekwencją pojawienia się w mieście demonologa, Martina Krause, który w Imperium jest poszukiwany przez każdego łowcę czarownic.

Położenie i plan miasta